Zkušenosti pacientů

Atopická dermatitida může velmi negativně ovlivňovat kvalitu života pacientů. S dnešními možnostmi léčby už je možné nejhorší projevy nemoci jako škrábání a svědění dostat pod kontrolu a žít bez výraznějších omezení. Pacientkám Ireně a Silvii se to nakonec podařilo. Podívejte se na jejich příběhy a nechte se jimi inspirovat.

Seznamte se s Irenou a Silvií

Obě pacientky se potýkají s těžkou formou atopické dermatitidy. Podívejte se na jejich příběhy, v nichž popisují, jak se jim podařilo nemoc zvládnout.

Irena:
Ekzém se mi začal objevovat po celém těle doslova od hlavy až k patě. Bylo to tak zlé, že jsem úplně přestala chodit do společnosti. Po nasazení účinné léčby se můj stav výrazně zlepšil, také mohu lépe spát, protože už mě nebudí svědění. Musím se sice stále vyhýbat spouštěčům, ale ty nejhorší projevy udrží účinná léčba pod kontrolou.

Silvie:
První velké vzplanutí u mě proběhlo ve 23 letech po prodělání těžkého zánětu ve střevech, ekzém jsem měla po celém těle. Během těhotensví nastalo období klidu, ale pak se ekzém vrátil v plné síle. Po dvou letech jsem se už rozhodla, že to takto dál nejde a vyhledala jiného lékaře, který mi konečně pomohl. Díky účinné léčbě dnes funguji naplno a žiji plnohodnotný život.

Užitečné odkazy

AtopikOnline.cz

Vzdělávací projekt pro pacienty s atopickým ekzémem, připravený ve spolupráci s lékaři specialisty, kteří se danou problematikou dlouhodobě zabývají. Projekt vznikl za podpory České dermatovenerologické společnosti ČLS JEP.

spae.cz

SPOLEK PSORIATIKŮ A ATOPICKÝCH EKZEMATIKŮ pracuje na propojování pacientů, vzájemné výměně informací, sdílení radostí i na pomoci v obtížných situacích v rámci celé komunity.

atopzivot.cz

Blogerka Inka píše o svém životě s autoimunitním onemocněním, který je, podle ní, i tak většinou (a)top! Sdílí své zkušenosti, svůj příběh a možnost poradit se nebo si třeba jen popovídat o tom, jak s atopií bojovat a nevzdat se.